Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, освітніх закладів, сі громадських організацій, сім’ї та інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

  • утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
  • виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
  • підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
  • сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
  • формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
  • культивування кращих рис української ментальності
  • працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
  • формування мовленнєвої культури;
  • спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Одним з проявів національно-патріотичного виховання є рух “Сокіл”. Сокіл” (“Джура”) — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра. Гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи.

4 листопада 2022 року 8 команд (учні 8-9 класів) взяли участь в грі “Впоряд”, показавши свої навики та вміння у виконанні стройової підготовки.

В підсумку, оцінивши стройові прийоми, однострій, дії ройового та хорунжого, суддівська комісія визначила найкращі рої закладів освіти Королівської селищної ради, а саме:

1місце– Королівська гвардія (Королівський ЗЗСО l-lll ступенів #1)

2 місце– Нащадки козаків (Королівський ЗЗСО l-lll ступенів #2), Джури козацькі (Хижанський ЗЗСО l-lll ступенів – ЗДО)

3 місце– Чернянські соколи (Чернянський ЗЗСО l-lll ступенів)– Гетьмани (Веряцька гімназія)

Для учасників заходу був проведений також вишкіл по наданню першої медичної допомоги (зупинка кровотеч, допомога при опіках, втраті свідомості, судомах) за участі

Виноградівського відділенням екстренної медичної допомоги.

Такі заходи дають розуміння військової справи в юнацькому віці, формують свідому та патріотичну молодь, яка знає про славне минуле свого народу та вірить в його незалежне та вільне майбутнє.

6 грудня 2022 р. в Королівській громаді пройшов 1 етап інтелектуального конкурсу-вікторини “Відун” для середньої вікової групи, в рамках національно-патріотичної гри “Джура”.

Учасники демонстрували свої знання з краєзнавста, історії України та українського козацтва, а також географії. Рої показали хороші знання, а в підсумку кращими стали:

1. Королівська гвардія (Королівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1)

2. Джури козацькі (Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО)

3. Прикордонник (Сасівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів)

3. Чернянські соколи (Чернянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів)

11-13 травня 2023 року в Королівській громаді відбувся місцевий етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»),проведений у формі триденного таборування.

Табір «Королівська фортеця» прийняв 11 команд закладів загальної середньої освіти Королівської селищної ради – 8 роїв середньої вікової групи та 3 рої старшої вікової групи.

Програма була дуже насиченою, та поєднувала в собі, як національно-патріотичне виховання, так і підтримку здорового способу життя серед учнівської молоді.

В перший день після реєстрації учасників і розгортання табору відбулось урочисте відкриття заходу та заліковий для учасників конкурс «Пластун». Також були організовані спортивні ігри, смуга перешкод, вишколи з роями та чотами. Завершився перший день ватрою «В колі друзів».

Другого дня учасники пройшлись так званим «Шляхом Пинті», туристичним маршрутом, який пролягає околицями Новоселиці. Учасники походу мали змогу відчути себе справжніми опришками, а також збагатити свої знання по краєзнавству та історії рідного краю, відвідавши Успенську церкву, унікальну дерев’яну сакральну споруду ХVII століття. В цей день були також проведені вишкіл з надання першої медичної (долікарської) допомоги за участі Виноградівського відділенням екстренної медичної допомоги та заліковий конкурс «Рятівник» – надання допомоги потерпілому в умовах бойових дій.

Третій день розпочався військовим вишколом, який для джур провели інспектори відділення інспекторів прикордонної служби «Хижа» Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

За підсумками конкурсів «Впоряд» (4 листопада 2022р.), «Відун» (6 грудня 2022 р.), «Пластун», «Рятівник» і «Таборування», кращими роями в середній віковій групі стали:

І місце – Королівська гвардія (Королівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1)

ІІ місце – Джури козацькі (Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО)

ІІІ місце – Гетьмани (Веряцька гімназія)

ІІІ місце – Чернянські соколи (Чернянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів)

За підсумками конкурсів «Пластун», «Рятівник» і «Таборування» кращими роями в старшій віковій групі стали:

І місце – Королівська січ (Королівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1)

ІІ місце – Молоді козаки (Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО)

ІІІ місце – Хоробрі серця (Сасівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів)

Команди які зайняли перші місця в місцевому етапі представлятимуть Королівську громаду в районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який відбудеться в кінці травня.

На урочистій частині з нагоди закриття таборування проведені підсумки гри також і для молодшої вікової групи, зокрема в конкурсі звітів роїв про роботу роїв перемогу здобули:

І місце – Котигорошки (Королівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1)

ІІ місце – Котигорошки (Новоселицька гімназія)

ІІІ місце – Веселі козачата (Веряцька гімназія)

Національно-патріотичне виховання в закладах освіти в 2023/2024 н.р.

Одним з напрямків національно-патріотичного виховання в закладах освіти є організація всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. В закладах загальної середньої освіти Королівської селищної ради діють 3 типи роїв національно-патріотичного виховання юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»): молодша, середня та старша вікові групи.

8 грудня 2023 року в Королівській громаді відбулась інтелектуальна гра-вікторина «Відун» для середньої та старшої вікових груп в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 9 команд середньої вікової групи та 5 команд старшої вікової групи провірили свої знання з історії, культури та військової справи. Свій творчий потенціал рої показали у візітівках, які були насичені патріотичними піснями, речівками та спортивним гартом.

з 13 по 15 травня 2024 року на базі Королівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 організовано триденне таборування, участь в якому прийняло 12 команд закладів освіти: 7 – в старшій віковій групі та 5 – в середній. Загальна кількість учасників – 96 джур, 15 виховників. Свої сили та витривалість рої випробовували в конкурсах «Впоряд», «Фізична підготовка», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Пластун» та «Таборування».

Крім змагальної частини, для учасників таборування було організовано вишколи:

– з надання першої домедичної допомоги за участі інструктора з підготовки населення до національного спротиву Закарпатського обласного центру підготовки населення до національного спротиву Юрія Дувалко;

– з військової підготовки за участі військової частини Т0950 1 Батальйону. На вишколі рої ознайомили з основами військової служби та правилами поводження у військовий час;

– з основ цивільного захисту за участі працівників Берегівського районного управління ГУ ДСНС у Закарпатській області, які провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Рої ознайомили з основами пожежної безпеки, порядком дій в надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру та дали можливість спробувати себе в ролі рятувальника.

Рої переможці територіального етапу взяли участь в районному етапі гри «Джура», який відбувся 23-25 травня, на стадіоні «Тиса» в с. Пийтерфолво. Рій «Королівська гвардія» старшої вікової групи  Королівського закладу загальної середньої освіти посіла перше місце та представлятиме район в обласному етапі змагань. Рій «Вартові Королівської фортеці» посіли 2 місце в середній віковій групі.

22 квітня 2024 року проведено конкурс звітів про роботу роїв молодшої вікової групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед закладів освіти Королівської громади (9 звітів). Перемогу здобув рій «Котигорошки» Чернянського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів, які на районному етапі гри посіли перше призове місце, на обласному – третє.

8 роїв закладів освіти долучились до Всеукраїнського флешмобу учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)  «Мотивуй, надихай та дій».

1 травня 2024 року, з метою організації в умовах воєнного стану оздоровчої рухової активності учнівської молоді  та благодійної підтримки військовослужбовцям Збройних Сил України в Новоселицькій гімназії було проведено фізкультурно – оздоровчий захід «Забіг до 10-річчя започаткування Цивільно – військового співробітництва у Збройних Силах України».

https://files.i.ua/file/5019879/15212261/70311376/Screen_Recording_20240603_112709_Facebook.mp4